DOLAR 32,9343 -0.34%
EURO 35,8669 -0.23%
ALTIN 2.535,15-0,60
BIST 11.169,490,12%
BITCOIN 2207551-0,42%
İstanbul
33°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Türk Telekom START programına gençlerden yoğun ilgi

Türk Telekom START programına gençlerden yoğun ilgi

10 Haziran 2024 20:41
Türk Telekom START programına gençlerden yoğun ilgi
0

BEĞENDİM

Türk Telekom START programına gençlerden yoğun ilgi

Genç yeteneklerin öğrenme ve gelişim deneyimlerini destekleyerek geleceğin inşasına katkı sunan Türk Telekom, erken dönem kariyer fırsatları ile gençlerin yanında olmayı sürdürüyor.  Türk Telekom’un 2015’ten bu yana gençler için staj ve iş imkânı sunan programı START, bu yaz dönemi de onlarca genci dört hafta boyunca ağırlayacak. Bu yıl on binin üzerinde başvuruyla gençlerin yoğun ilgi gösterdiği START programı uzun dönem staj ve istihdam olanaklarıyla gençlere kariyerlerinin ilk adımlarını Türk Telekom öncülüğünde atma fırsatı sunuyor. 

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, “Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, aynı zamanda Türk Telekom’u daha yakından tanımalarını sağlayarak iş hayatına hazırlanmalarına olanak tanıyan START Stajım Programı kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yeteneklerimiz için istihdam yaratıyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceği tasarlama yolculuğunda gençlerin yanında olmayı sürdüreceğiz” diye konuştu. 

Teknoloji birikimi ile dijital geleceğin inşasına öncülük eden Türk Telekom, öğrenme ve gelişim programları ile gençleri destekleyerek kariyer fırsatları sunmaya devam ediyor. Gençlerin profesyonel kariyer yolculuklarında daha güçlü bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan Türk Telekom, START genç yetenek programıyla gençlere deneyim ve gelişim imkânı sunuyor. Türk Telekom’un lisans 3. sınıf öğrencilerine, yeni mezun ve 25 yaşını aşmamış gençlere yönelik sunduğu START programı bu yıl “Yeteneklerinle Geleceğe START” ver sloganıyla on binin üzerinde başvuru alarak kayıt sürecini tamamladı. Değerlendirme süreçlerini başarıyla tamamlayarak START programına kabul edilen gençler, yaz döneminde ‘START Stajım’ ile dört haftalık öğrenme ve gelişim yolculuğuna başlayarak kariyerlerini parlatacak deneyimler kazanacak. START programı gençlere Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarının merkezindeki Bilgi Teknolojileri, Network ve Erişim, Veri Analitiği ve Büyük Veri, Ürün ve Segment, Dijital Kanallar, Müşteri Deneyimi, Finans, İnsan Kaynakları olmak üzere yenilikçi iş alanlarında deneyim fırsatı sunuyor. Program dahilinde kısa dönem stajından mezun olan ve uzun dönem staj programına katılmaya hak kazanan genç yetenekler, uzun dönem stajı sonrasında Türk Telekom’da istihdam imkânı elde ediyor. 2015’ten bu yana her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen START programıyla profesyonel kariyerine ilk adımlarını Türk Telekom’la daha güçlü atan gençler, çeşitli ve yenilikçi iş alanları ile yetenekleri ve kariyer hedefleriyle örtüşen farklı pozisyonlarda profesyonel kariyer yolculuklarını sürdürüyor.

“Genç yetenekleri öğrenme ve gelişim fırsatlarıyla istihdam ediyoruz”

Türk Telekom İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Dr. Hüseyin Aslan, “Dijital geleceği inşa eden Türk Telekom ailesi olarak bu yolculukta en önemli önceliğimiz, nitelikli bir gelecek tasarlama arzusunda olan gençlerle birlikte yürümek. Geleceğe yönelik yaptığımız yatırımların odağında yarınlarımızın teminatı olan gençler var. Hayallerini ve yeteneklerini daha ileri taşımak isteyen gençlerin kariyer yolculuklarının ilk adımlarında yanlarında oluyoruz. Genç yeteneklere erken kariyer fırsatları sunarken, aynı zamanda “yaşayan bir üniversite “olan Türk Telekom ekosistemini daha yakından tanımalarına imkân sağlıyoruz. Türk Telekom START’a katılan genç arkadaşlarımız kısa dönem stajın ardından, uzun dönem staj, İnovasyon Proje Yarışması gibi ayrıcalıklı imkanlara sahip oluyor.  START Stajım programı kapsamında uzun dönem staj sürecini başarıyla tamamlayan ve mezun olan genç yeteneklerimiz için istihdam yaratıyoruz. Kariyer programlarımız ile 2024’te 100’ün üzerinde genç yeteneği bünyemize katmayı hedefliyoruz.  Bu yıl oldukça yoğun ilgi gören START Programımız ile birçok genç yeteneğe gelişim, deneyim ve iş imkanları sunmayı hedefliyoruz. Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan markalarından biri olarak geleceğin dijital dünyasını gençlerle birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

En az 10 karakter gerekli

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.